Bytovia Bytów - Tur Turek 1:0

Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Tura Turek tym razem nie sprawili niespodzianki w rozgrywkach drugiej ligi. Mimo dobrego występu Tur przegrał na wyjeździe z Druteksem Bytovią Bytów 0:1. Do zdobycia przynajmniej jednego cennego punktu zabrakło pięciu minut.

Szkoda straconej szansy - tak najkrócej skomentować można występ turkowian. W 31. minucie Tur mógł objąć prowadzenie, ale Krystian Nowak z 14 metrów posłał piłkę nad bramką.

Po zmianie stron obraz spotkania nie uległ zmianie. Nadal optyczną przewagę posiadali gospodarze, a dogodniejsze sytuacje strzeleckie stwarzali piłkarze Tura. Niestety, ofensywnym akcjom turkowian brakowało wykończenia.

Szczególnie żal okazji z 78. minuty. Łukasz Staroń zaprzepaścił stuprocentową sytuację, strzelając zbyt anemicznie, by zmusić do kapitulacji bardzo dobrze broniącego w tym meczu Macieja Gostomskiego. W 85. minucie. po akcji gospodarzy lewą stroną boiska Sławomir Pufelski dokładnie podał do Dawida Retlewskiego, który z siedmiu metrów skierował piłkę do siatki.

Choć do końca pozostało pięć minut, a sędzia doliczył jeszcze ponad cztery, podopieczni Piotra Szarpaka nie zdołali już doprowadzić chociażby do remisu. Beniaminek z Bytowa, mimo że nie był zespołem lepszym, wywalczył trzy punkty i nadal liczy się w rywalizacji o awans. Kibice miejscowych opuszczali stadion zadowoleni z wyniku, ale nie z postawy zespołu gospodarzy.

Bramka: Dawid Retlewski (85).

Tur: Kołba - Łucki, P. Wieczorek, Wenger, Dolewka, Nowak, Mikołajczyk, Dregier, Kowalski (88. Książek), Adamiec, Staroń (82. Gląba).