Julia Maik w kadrze narodowej juniorów w pływaniu! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
KKS Włókniarz 1925 Kalisz
Reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik została powołana przez Polski Związek Pływacki do kadry narodowej juniorów w pływaniu na zgrupowanie przygotowujące do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu w szkockim Aberdeen.

Obóz odbędzie się w dniach 1-15 marca w Łodzi, a już w pierwszych dniach kwietnia Julia będzie reprezentować Polskę w wielomeczu pływackim w Salonikach.
Powołanie podopiecznej trenera Dominika Grudzińskiego do kadry narodowej to efekt bardzo udanych grudniowych startów w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich oraz w Mistrzostwach Polski seniorów. W juniorskim czempionacie kaliszanka triumfowała na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym i wywalczyła srebrny medal na 200 m kraulem. Natomiast w "dorosłych" mistrzostwach zawodniczka KKS uplasowała się na czwartym miejscu w kraju na 50 m stylem dowolnym i na siódmym na 100 m stylem dowolnym. Wynik 25,08 s. w konkurencji 50 m stylem dowolnym plasuje Julię Maik na siódmym miejscu w Europie wśród juniorek.