18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Solidarność" Ziemi Turkowskiej: Spotkanie członków Komitetu Obywatelskiego

GB
"Solidarność" Ziemi Turkowskiej: Spotkanie członków Komitetu Obywatelskiego
"Solidarność" Ziemi Turkowskiej: Spotkanie członków Komitetu Obywatelskiego Fot. Łukasz Maciejewski
W Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbyło się spotkanie członków Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Turkowskiej, które zapoczątkowało turkowskie obchody 25. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w 1989 roku.

Na spotkanie w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera przybyło kilkudziesięciu członków Komitetu Obywatelskiego. Są to osoby, które w latach 80. działały w turkowskiej „Solidarności” lub wspierały jej działania, a w 1989 roku organizowały i pomagały w przeprowadzeniu kampanii wyborczej kandydatów Związku.

- Byliśmy młodzi, odważni i zdecydowani przegonić komunistów z Polski – wspomniał Andrzej Piasecki, jeden z działaczy turkowskiego Komitetu Obywatelskiego, a dziś profesor kierownik Katedry Samorządu Terytorialnego i Wspólnot Lokalnych w Instytucie Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

"Solidarność" Ziemi Turkowskiej: Spotkanie członków Komitetu Obywatelskiego

- Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny, do którego obok profesora Piaseckiego zaproszono również Jerzego Wesołowskiego i Romana Rybackiego. Uhonorowano także działaczy Komitetu odznaką „Zasłużony dla miasta Turku”. Wśród odznaczonych znaleźli się Celina Przeor, Jerzy Dopierała, Janusz Fordoński, Janusz Kołaciński, Bogdan Obst, Maciej Milczarek, Florian Pająk, Józef Wróblewski, Mirosław Kałużny, Andrzej Tyczyno, Zbyszko Karwacki i Wojciech Pazderski - informuje Łukasz Maciejewski, doradca Burmistrza Turku ds. mediów.

Jednak to nie koniec wydarzeń związanych z rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. O godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej prof. Piasecki wygłosi wykład nt. „Jak powstała, jaką rolę odegrała w czasach PRL literatura drugiego obiegu?”. O godzinie 14.00 w Parku im. Konstytucji 3 Maja odbędzie się happening „Urna Marzeń” z udziałem uczniów turkowskich szkół.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na turek.naszemiasto.pl Nasze Miasto