Tur Turek - Ruch Zdzieszowice 1:2

Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Tura nie są już niepokonani w obecnym sezonie drugiej ligi. W sobotę zespół z Turku doznał pierwszej porażki w rozgrywkach, dość pechowo przegrywając na własnym stadionie z solidną drużyną Ruchu Zdzieszowice 1:2. Do remisu gospodarzom zabrakło dosłownie sekund w doliczonym czasie gry...

Tydzień wcześniej spotkanie z Czarnymi Żagań piłkarze Tura rozpoczęli mało skoncentrowani i już po 16. minutach przegrywali 0:2. Z tamtego doświadczenia młoda drużyna Wojciecha Wąsikiewicza i Pawła Kaczorowskiego nie wyciągnęła niestety odpowiednich wniosków i w sobotę już w piątej minucie goście ze Zdzieszowic objęli prowadzenie. Błąd defensywy gospodarzy bezlitośnie wykorzystał Tomasz Kasprzyk. Scenariusz z meczu z Czarnymi na szczęście nie do końca się powtórzył, bo tym razem po 16 minutach było już 1:1. Do wyrównania doprowadził Tomasz Adamiec z karnego.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym, najwięcej opanowania wykazał Tomasz Drąg, przesądzając o wygranej przyjezdnych.

- Bez wątpienia był to najsłabszy mecz Tura w tym sezonie. Mimo wszystko czujemy rozczarowanie, bo porażka w ostatnich sekundach zawsze jest bolesna. Zespół nie rozegrał dobrego spotkania, ale moim zdaniem to my byliśmy bliżsi wygranej. Goście myśleli o zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, a komplet punktów zdobyli korzystając z kardynalnych błędów naszych młodych zawodników - powiedział trener Tura Paweł Kaczorowski.

Bramki: 0:1 Kasprzyk (5), 1:1 Adamiec (16-karny), 1:2 Drąg (90+5).

Tur: Melon - Łucki, Bebeto, Zalepa, Lipiński, Dolewka, Książek, Roszak(60. Kowalski), Dregier (76. Kazimierowicz), Adamiec, Staroń (66. Gląba).