Tygodniowy przegląd prasy (Turek, 10.05-16.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Turka

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Turka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Turka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Turka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.05 a 16.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Imieniny Herakliusza. Kiedy są imieniny Herakliusza? Najbliższe imieniny wypadają 17.05. Życzenia na imieniny”?

Przegląd tygodnia Turek od 10.05 do 16.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Imieniny Herakliusza. Kiedy są imieniny Herakliusza? Najbliższe imieniny wypadają 17.05. Życzenia na imieniny

Dla niektórych imieniny są równie ważne, lub nawet ważniejsze, jak urodziny. Kiedy obchodzimy imieniny Herakliusza? Sprawdź by nie przegapić imienin. Najbliższą datą imienin Herakliusza jest 17.05. Imieniny Herakliusza wypadają również 17 maja. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wierszyków i życzeń imieninowych. Czy znasz jakiegoś Herakliusza, który mieszka w Turku?

📢 Imieniny Paschalisa. Kiedy są imieniny Paschalisa? Najbliższe imieniny wypadają 17.05. Wierszyki z okazji imienin

Kiedy wypadają imieniny Paschalisa? Imieniny Paschalisa obchodzimy 17 maja. Najbliższe imieniny obchodzimy więc 17.05. Co oznacza imię Paschalis? Dowiesz się tego z artykułu. Znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe. Nie zapomnij złożyć życzeń w imieniny Paschalisa. Czy znasz kogoś o tym imieniu w Turka?

📢 Imieniny Brunona. Kiedy są imieniny Brunona? Najbliższe imieniny wypadają 17.05. Życzenia i wierszyki na imieniny

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Bruno? Imieniny Brunona obchodzimy 17 maja. Najbliższe imieniny wypadają więc 17.05. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Brunona. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś Brunona w Turka?

Tygodniowa prasówka 10.05-16.05.2020 Turek: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Turku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Imieniny Wiktora. Kiedy są imieniny Wiktora? Najbliższe imieniny wypadają 17.05. Życzenia i wiersze na imieniny

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Wiktora obchodzimy 17.05. Kiedy są imieniny Wiktora? Imieniny Wiktora wypadają 22 lutego, 27 lutego, 6 marca, 12 kwietnia, 14 maja, 17 maja, 21 maja, 28 maja, 21 lipca, 28 lipca, 16 września, 30 września, 17 października, 8 listopada. Imieniny Wiktora obchodzone są więc 14 razy w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Wiktora, który mieszka w Turku?

📢 Koncert Światło dla Europy: Eurovision Song Celebration zamiast Eurowizji 2020. Transmisja w TVP1. Wystąpi Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska reprezentuje Polskę podczas Eurovision Song Celebration 2020. To muzyczne wydarzenie zastąpiło odwołany przez pandemię koronawirusa doroczny konkurs Eurowizji. Zobacz najnowszy wywiad z Alicją! w sobotę, 16 maja 2020 r. w TVP1 specjalny koncert Eurovision Song Celebration 2020 Światło dla Europy. Wystąpi oczywiście Alicja Szemplińska.

📢 Koronawirus. Nie żyją dwie pacjentki szpitala w Wolicy [16.05.2020]

W sobotę, 16 maja po południu, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 nowych i potwierdzonych wynikami testów laboratoryjnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W kraju zmarły też kolejne trzy osoby z powodu COVID-19. Dwie z nich to pacjentki szpitala w Wolicy koło Kalisza.

📢 Zabawa w chowanego. Były kapelan szpitala w Kaliszu podejrzany o pedofilię

Ksiądz Arkadiusz H., były kapelan szpitala w Kaliszu, a także były proboszcz parafii między innymi w Sycowie, Pleszewie podejrzany o pedofilię. Kapłan jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Jak na to wszystko zareagowała Kuria Diecezjalna w Kaliszu?

📢 Protest w Kaliszu. Na Głównym Rynku demonstrowali przeciw "nieudolności rządu". ZDJĘCIA

W sobotnie południa na Głównym Rynku w Kaliszu odbył się protestacyjny spacer. Uczestnicy chcieli w ten sposób dać wyraz "narastającej w nich złości na chaos i bezprawie tworzone przez nieudolny rząd".

📢 Bon 1000 plus na wakacje: Kto dostanie pieniądze na urlop? Znamy szczegóły rządowego programu. 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

📢 CKE podała wytyczne dotyczące przeprowadzenia matury i egzaminu ósmoklasisty

Wydane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny wytyczne dotyczą m.in stosowania środków ochrony osobistej, tego, kto może przyjść na egzamin, czy zachowania dystansu między uczniami i nauczycielami.

📢 Galeria CKiS Wieża Ciśnień znów otwarta dla publiczności! Od 19 maja można osobiście zobaczyć wystawę

Galeria CKiS Wieża Ciśnień znów otwarta dla publiczności! Od 19 maja można osobiście zobaczyć wystawę. Na widzów czeka intersujące malarstwo poznańskiej artystki Grażyny Kielińskiej. Oczywiście wejście do salonu wystawienniczego odbywać się będzie w określonych warunkach sanitarnych.W Galerii poruszać się może maksymalnie 7 osób.

📢 Imieniny Ubalda. Kiedy są imieniny Ubalda? Najbliższe imieniny wypadają 16.05. Życzenia i wiersze na imieniny dla Ubalda

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Ubald? Imieniny Ubalda obchodzimy 16 maja. Najbliższe imieniny wypadają więc 16.05. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Ubalda. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś Ubalda w Turka?

📢 Imieniny Honorata. Kiedy są imieniny Honorata? Najbliższe imieniny wypadają 16.05. Życzenia z okazji imienin dla Honorata

Kiedy wypadają imieniny Honorata? Imieniny Honorata obchodzimy 8 lutego, 16 maja, 21 grudnia. Najbliższe imieniny obchodzimy więc 16.05. Co oznacza imię Honorat? Dowiesz się tego z artykułu. Znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe. Nie zapomnij złożyć życzeń w imieniny Honorata. Czy znasz kogoś o tym imieniu w Turka?

📢 Imieniny Jędrzeja. Kiedy są imieniny Jędrzeja? Najbliższe imieniny wypadają 16.05. Najpiękniejsze wiersze imieninowe dla Jędrzeja

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Jędrzeja obchodzimy 16.05. Kiedy są imieniny Jędrzeja? Imieniny Jędrzeja wypadają 6 stycznia, 6 stycznia, 19 stycznia, 4 lutego, 12 kwietnia, 27 kwietnia, 13 maja, 16 maja, 16 maja, 12 lipca, 16 lipca, 17 lipca, 21 lipca, 1 listopada, 10 listopada, 30 listopada, 10 grudnia. Imieniny Jędrzeja obchodzone są więc 17 razy w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Jędrzeja, który mieszka w Turku?

📢 Imieniny Andrzeja. Kiedy są imieniny Andrzeja? Najbliższe imieniny wypadają 16.05. Wiersze z okazji imienin dla Andrzeja

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Andrzej? Imieniny Andrzeja obchodzimy 6 stycznia, 19 stycznia, 4 lutego, 12 kwietnia, 27 kwietnia, 13 maja, 16 maja, 12 lipca, 16 lipca, 17 lipca, 21 lipca, 1 listopada, 10 listopada, 30 listopada, 10 grudnia. Najbliższe imieniny wypadają więc 16.05. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Andrzeja. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś Andrzeja w Turka?

📢 Imieniny Kasjusza. Kiedy są imieniny Kasjusza? Najbliższe imieniny wypadają 15.05. Życzenia i wierszyki na imieniny Kasjusza

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Kasjusza obchodzimy 15.05. Kiedy są imieniny Kasjusza? Imieniny Kasjusza wypadają 15 maja, 29 czerwca, 10 października. Imieniny Kasjusza obchodzone są więc 3 razy w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Kasjusza, który mieszka w Turku?

📢 Imieniny Atanazego. Kiedy są imieniny Atanazego? Najbliższe imieniny wypadają 15.05. Życzenia z okazji imienin

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Atanazego obchodzimy 15.05. Kiedy są imieniny Atanazego? Imieniny Atanazego wypadają 2 maja, 15 maja. Imieniny Atanazego obchodzone są więc 2 razy w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Atanazego, który mieszka w Turku?

📢 Imieniny Izydora. Kiedy są imieniny Izydora? Najbliższe imieniny wypadają 15.05. Życzenia i wiersze na imieniny

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Izydor? Imieniny Izydora obchodzimy 4 lutego, 4 kwietnia, 17 kwietnia, 14 maja, 15 maja, 6 października, 14 grudnia. Najbliższe imieniny wypadają więc 15.05. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Izydora. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś Izydora w Turka?

📢 Zapomniane podczas pandemii: dzieci. O nich nie rozmawiamy, a to one ze skutkami kryzysu będą żyły najdłużej

  • Dla części dzieci epidemia koronawirusa może być doświadczeniem formacyjnym, czyli wpływającym na całe życie. Niektórym dzieciom przerwano leczenie, innym przez stres gorzej pójdą egzaminy. Część młodych ludzi może doświadczać zespołu stresu pourazowego – mówi Michalina Kulczykowska, psycholog i konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Czego boją się dzieci? O czym rozmawiają? Jak przeżywają epidemię?

📢 Zasiłek opiekuńczy wydłużony. Jest decyzja rządu

Prawo do zasiłku opiekuńczego to rzecz, która interesuje wszystkich rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech w czasie koronawirusa. W momencie luzowania obostrzeń, przypomnijmy, że od 25 maja ruszają zajęcia opiekuńczo dydaktyczne w klasach 1-3 szkół podstawowych, to ważna informacja. Rodzice jednak mają możliwość wyboru, czy posyłać dziecko do szkoły, czy zostać z nim w domu. Zasiłek opiekuńczy decyzją rządu został wydłużony. Sprawdź, do kiedy.

Wybory 2020: podsumowanie dnia (wtorek, 7 lipca)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3