Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Przykona na wójta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na wójta w gm. Przykona podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- SADŁOWSKI Łukasz - KWW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO: 71,43% (1 185 głosów)
- MAJCHRZAK Maksymilian Andrzej - KWW GMINA NA MAKSA: 28,57% (474 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy i na wójta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta w gm. Przykona podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- SADŁOWSKI Łukasz - KWW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO: 37,67% (924 głosów)
- MAJCHRZAK Maksymilian Andrzej - KWW GMINA NA MAKSA: 15,94% (391 głosów)
- ROSIAK Tomasz - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 14,11% (346 głosów)
- DYGAS Krzysztof Waldemar - KWW KRZYSZTOFA DYGASA: 12,03% (295 głosów)
- MARCZYŃSKI Andrzej Waldemar - KWW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO: 10,31% (253 głosów)
- PAPIERKOWSKI Krzysztof - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 9,95% (244 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SERAFIŃSKA Agnieszka: pozycja 1 : 7,69% (16 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OSAJDA Mateusz Paweł: pozycja 3 : 25,48% (53 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- PYŚNIAK Aleksandra Anna: pozycja 13 : 1,44% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- ZIĘTEK Mariusz: pozycja 14 : 26,44% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- KULESA Anna Jolanta: pozycja 15 : 5,77% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- AUGUSTYNIAK Janusz: pozycja 16 : 17,31% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUCJANA WŁODARCZYKA:
- WŁODARCZYK Lucjan Andrzej: pozycja 20 : 15,87% (33 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JAMRUSZKA Joanna: pozycja 3 : 29,65% (59 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- KOSECKA Renata: pozycja 13 : 6,53% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- SKIERSKI Jacek: pozycja 14 : 15,08% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- WINKLER Maksymilian: pozycja 15 : 6,03% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- SADŁOWSKI Łukasz: pozycja 16 : 42,71% (85 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PASEK Damian Arkadiusz: pozycja 1 : 9,52% (16 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KAŹMIERCZAK Nina Barbara: pozycja 3 : 6,55% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- MARCZYŃSKI Emil: pozycja 12 : 28,57% (48 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- ZAJĄC Przemysław: pozycja 16 : 25,6% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- WITCZAK Czesław Daniel: pozycja 19 : 29,76% (50 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁUKASIK Łukasz: pozycja 1 : 27,88% (58 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUPIŃSKI Dawid: pozycja 3 : 10,58% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- ŁUKASIK Rafał Ryszard: pozycja 12 : 6,73% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- MARCZYŃSKI Przemysław Tomasz: pozycja 13 : 12,02% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- STOŁOWSKI Zbyszek Paweł: pozycja 14 : 5,29% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- KUBIAK Roman Paweł: pozycja 15 : 12,98% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- GRYNDA Marcin: pozycja 16 : 24,52% (51 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- SZCZEGIECKA Karolina Anna: pozycja 13 : 12,08% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- PUTIATYCKA Nikola Anna: pozycja 14 : 5% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- DYGAS Krzysztof Waldemar: pozycja 15 : 47,5% (114 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- GROMADA Mateusz: pozycja 16 : 35,42% (85 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JESIOŁOWSKA Mariola Urszula: pozycja 1 : 4,55% (8 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STEFANIAK Marcin Rafał: pozycja 3 : 15,34% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- ZAWADA Maciej: pozycja 15 : 21,59% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIOLA KOMINIARCZYK:
- KOMINIARCZYK Mariola Henryka: pozycja 22 : 58,52% (103 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- ŁUKASIK Władysław: pozycja 14 : 27,14% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- CZAJA Marcin Jan: pozycja 16 : 72,86% (102 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 8
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DZIAMARA Krzysztof Stanisław: pozycja 1 : 13,12% (21 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIEKARSKA Emilia: pozycja 3 : 7,5% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- MINTUS Piotr: pozycja 12 : 25,62% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- ROSIAK Robert: pozycja 13 : 13,75% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- MICHALAK Kacper: pozycja 14 : 21,88% (35 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- GRACZYK Grzegorz: pozycja 15 : 13,12% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- IWANIAK Dariusz Andrzej: pozycja 16 : 5% (8 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 9
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- KORZEPA Jan: pozycja 15 : 25,84% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZ REMBAS:
- REMBAS Tadeusz Michał: pozycja 21 : 74,16% (66 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 10
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- KOLASIŃSKI Tomasz Stanisław: pozycja 14 : 12,5% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- KOMINIARCZYK Jan: pozycja 15 : 30,11% (53 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KATARZYNA PĘDZIWIATR:
- PĘDZIWIATR Katarzyna: pozycja 18 : 57,39% (101 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 11
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KAŁUŻNY Krzysztof Marian: pozycja 1 : 36,14% (60 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- FIGURSKA Beata: pozycja 3 : 11,45% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- WOJTCZAK Paweł Józef: pozycja 13 : 4,22% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- SADOK Marcin Bartosz: pozycja 14 : 4,82% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- NITA Renata Zofia: pozycja 15 : 19,88% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- KURZAWA Dawid: pozycja 16 : 23,49% (39 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 12
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZALAS Piotr: pozycja 1 : 23,49% (35 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARTOSIK Robert Dawid: pozycja 3 : 36,24% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- MICHALAK Paulina Ewa: pozycja 13 : 2,68% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- JAROS Tomasz: pozycja 14 : 7,38% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- KAMIŃSKI Przemysław Paweł: pozycja 15 : 30,2% (45 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 13
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WYKRĘTOWICZ Jakub: pozycja 1 : 5,76% (8 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GORZELAŃCZYK Andrzej: pozycja 3 : 41,73% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- WAPIŃSKI Grzegorz: pozycja 13 : 2,88% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- DYBKOWSKI Łukasz: pozycja 14 : 32,37% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- SZAJRYCH Wioletta: pozycja 15 : 9,35% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- STASIAK Grzegorz Wojciech: pozycja 16 : 7,91% (11 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 14
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BRYL Konrad Michał: pozycja 1 : 28,7% (31 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZDANOWICZ Janusz: pozycja 3 : 9,26% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- MARCZYŃSKI Andrzej Waldemar: pozycja 13 : 24,07% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- KITA Anna: pozycja 14 : 8,33% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- KARBOWA Justyna Dominika: pozycja 15 : 4,63% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- CISZEWSKI Krzysztof: pozycja 16 : 25% (27 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 15
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KACZOCHA Iwona: pozycja 1 : 8,39% (13 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KAWCZYŃSKI Przemysław Paweł: pozycja 3 : 7,74% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA MARCZYŃSKIEGO:
- ANTCZAK Marcin: pozycja 13 : 10,32% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA MAKSA:
- STOŁOWSKI Marek Piotr: pozycja 14 : 10,32% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA DYGASA:
- MIGAS Krzysztof: pozycja 15 : 7,74% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SADŁOWSKIEGO:
- JOŃSKI Łukasz: pozycja 16 : 8,39% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAREK BOBER:
- BOBER Marek: pozycja 17 : 47,1% (73 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?