Zawodnicy TTC Turek z sukcesami w Nutella Mini Tour de Pologne

GB
Zawodnicy TTC Turek na Nutella Mini Tour de Pologne
Zawodnicy TTC Turek na Nutella Mini Tour de Pologne Fot. Łukasz Maciejewski
Zawodnicy Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów zajęli czołowe miejsca indywidualne i pierwsze miejsce drużynowe w wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne.

Nutella Mini Tour de Pologne to dziecięca wersja najważniejszego w Polsce wyścigu kolarskiego. W tym roku rozegrano sześć etapów. Każdy klub mógł wystartować w dwóch z nich. TTC wybrało wyścigi w Opolu i Krakowie.

W pierwszej 10-tce wyścigu gimnazjalistów w Opolu znalazło się aż trzech zawodników z Turku. Dawid Czubak był 3., Bartosz Kuśmirek 7., a Tobiasz Tończyk 8. Na 21. miejscu zawody ukończył Piotr Czerwiński, a Aleksander Śmierzchalski był 37. TTC bezapelacyjnie wygrało ten etap drużynowo. W Opolu dobrze wypadli także młodsi kolarze turkowskiego klubu. W wyścigu szkół podstawowych Maciej Woźniak był 12., a Jakub Kamiński 48.

W Krakowie Dawid Czubak zameldował się na mecie jako 4., Tończyk był 11., Kuśmirek 14., a Czerwiński 24. I tym razem Turek bez kłopotu wywalczył pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej. Rozegrano tam także wyścig nadziei olimpijskich. I znów sukces TTC: Czubak był 2., Tończyk 12, Kuśmirek 21., a Czerwiński 23.

- Zawodnicy TTC także świetnie wypadli w rozegranych w Żerkowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików makroregionu zachodnio-pomorskiego. W rywalizacji ze startu wspólnego Czubak zajął 4. miejsce, Tończyk 11., Kuśmirek 14., a Czerwiński 28. W jeździe indywidualnej na czas Czubak był 4., Kuśmirek 8., Tończyk 15., a Czerwiński 30 - poinformował Łukasz Maciejewski, doradca burmistrza Turku ds. mediów.