Znakomity występ kaliskich chodziarzy w Gdańsku ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Znakomity występ kaliskich chodziarzy w Gdańsku
Znakomity występ kaliskich chodziarzy w Gdańsku UKS 12 Kalisz
W Gdańsku odbyły się tradycyjne zawody w chodzie sportowym "O Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej". Znakomicie spisali się w nich reprezentanci UKS 12 Kalisz.

Swoją klasę w kategorii juniorek młodszych potwierdziła Amelia Błażejewska, która w chodzie na 5 km uległa tylko Litwince Tomie Dailydonite (25:39) i za plecami zostawiła tegoroczną mistrzynię i wicemistrzynię Polski - Marcelinę Osińską i Magdalenę Czwojdrak. Amelia o prawie 30 sekund poprawiła swoją życiówkę i ukończyła zawody w czasie 26.42.
Kolega klubowy Amelii, brązowy medalista tegorocznej olimpiady młodzieży Mikołaj Nowostawski w chodzie na 10 km juniorów młodszych wywalczył trzecią lokatę z czasem 52:35, pokonując m.in. srebrnego medalistę OOM Karola Schiedela.
Tym występem podopieczni trenera Pawła Wiśniewskiego kończą bardzo udany sezon.

Najpierw Wujek Sam, a teraz... meksykański wrestler. Tyson Fury przyszedł na trening w stroju luchadora